Afbeelding
Foto: Roparun - Kimo Grashuis

Ruim vijf miljoen euro voor palliatieve zorg

Actueel 146 keer gelezen

Rotterdam - Tijdens een feestelijk slotfeest in Rotterdam heeft Stichting Roparun zaterdagavond de opbrengst van de 35ste editie bekendgemaakt. Dankzij de inzet van duizenden deelnemers, vrijwilligers, sponsoren, donateurs en supporters heeft de Roparun een bedrag van 5.045.030,81 euro opgehaald voor mensen met kanker.

Met de bekendmaking van het eindbedrag komt een einde aan een bijzondere jubileumeditie van een evenement dat inmiddels al 35 jaar een vaste plaats heeft in de Nederlandse samenleving. Wat ooit begon als een sportieve uitdaging is uitgegroeid tot een landelijke beweging waarin jaarlijks duizenden mensen zich inzetten om het leven van mensen met kanker draaglijker te maken. Met deze eindopbrengst is het gestelde doel voor deze 35ste editie gehaald.

Meer dan 150 doelen per jaarDe opbrengst van de Roparun wordt besteed aan projecten die bijdragen aan de kwaliteit van leven van mensen met kanker. Jaarlijks ondersteunt de organisatie meer dan 150 doelen en initiatieven in Nederland. Daarbij gaat het onder meer om hospices, palliatieve zorg, haarwerken, lotgenotencontact, vakanties voor mensen met kanker en hun gezinnen en andere voorzieningen die bijdragen aan comfort, ondersteuning en waardigheid in een moeilijke periode. Tijdens de start van de Roparun, twee weken geleden, zei Roparun toe 20.000 euro te willen doneren aan de Kanjerketting, een kralenketting voor zieke kinderen waarbij elke kraal staat voor een behandeling, onderzoek of belangrijke gebeurtenis, zodat hun persoonlijke ziekteverhaal zichtbaar wordt.

Ook wil Roparun tot en met 2035 alle Nederlandse wensambulances financieren. Daar heeft de organisatie zo’n zeven miljoen euro voor uitgetrokken. Daarmee wil de organisatie ervoor zorgen dat mensen in hun laatste levensfase nog een bijzondere wens kunnen vervullen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant