Afbeelding
Foto: Foto-OK.nl

Windpark Hartelbrug II moet na 2033 verdwijnen

Politiek 1.151 keer gelezen

Geervliet/Heenvliet - De gemeenteraad heeft bijna unaniem te kennen gegeven dat windpark Hartelbrug II na 2033 moet verdwijnen. Enkel GroenLinks stemde tegen de ingediende motie, omdat zo gaf Vera Bik aan, Nissewaard niets te zeggen heeft over de molens die op Rotterdams grondgebied staan.

Nissewaard Lokaal nam het voortouw voor de motie die mede ingediend werd door een aantal andere partijen. Tijdens de beraadslaging, toen bleek dat de motie voor de wethouder een steun in de rug zou zijn tijdens het overleg met de gemeente Rotterdam, gaven ook andere raadspartijen aan dat zij de motie mede in wilden dienen.

Met de motie vraagt de raad het college richting Rotterdam duidelijk te maken dat de windmolens er destijds zijn gekomen doordat een ordentelijke procedure met inspraak ontbrak en veel bewoners van Geervliet en Heenvliet overlast van de molens ervaren. Ondanks diverse rechtszaken die namens de bewoners zijn gevoerd, is er nooit een correcte vergunning afgegeven voor het windpark. Deze werd door de Raad van State steeds weer naar de prullenbak verwezen, maar Rotterdam gedoogd de turbines omdat daarmee voldaan wordt aan de afspraken met de provincie. De exploitatieperiode van het windpark loopt af in mei 2033. En wat Nissewaard betreft wordt die periode niet verlengd.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant