Een van de Lego sportauto's van Tiziano.
Een van de Lego sportauto's van Tiziano. Privéfoto

Nissewaard got Talent

Algemeen

In deze rubriek belichten we iedere keer een talent van iemand uit Nissewaard. Hiermee willen we onbekende, bekende, mooie, lieve en bijzondere talenten in de spotlights zetten. Hierdoor ontdekt u als lezer hoe talentvol Nissewaard eigenlijk is. 

Deze week deelt Tiziano Vermeulen zijn talent met Lego! 

Net dertien jaar is Tiziano geworden. Hij vindt het reuze spannend om in de krant te komen. Zijn talent voor bouwen vindt hij in Lego. Technisch Lego het liefst. Auto’s samenstellen van lego is zijn favoriete bezigheid. Heel moeilijk is het niet om een verjaardagscadeau voor Tiziano te verzinnen. ‘Ik ben net jarig geweest en ik heb inderdaad veel Lego gekregen. Een mooie F16, en veel van Star Wars. Maar eerst ga ik de kraan maken met vier armen’, zegt Tiziano.

Zijn moeder komt inmiddels om in de legoblokjes. Na veel incidenten met voeten op legoblokjes door het gehele huis, heeft zijn moeder een vernuftig opbergsysteem aangeschaft, speciaal voor alle legoblokjes en accessoires. ‘Er was geen beginnen aan. Van alle drie mijn kinderen is Tiziano de enige die eigenlijk helemaal voor Lego gaat. Naast een kamer vol met poppen en speelgoed, werden de blokjes en de staafjes door het hele huis wel echt een ergernis. Soms gingen ze bijna mee de wasmachine in, omdat ze tussen vuile kleding waren geraakt. Iedereen is nu dus erg tevreden met de Lego zolder, zoals wij dat noemen’, lacht Irma, de moeder van Tiziano. 

Zijn eigen favorieten zijn nog niet eens de grootste creaties die hij met Lego maken kan. Zijn sportauto’s vindt Tiziano het ‘Vetst’, zoals hij dat zelf zegt. Zoals de Toyota GR Supra, Ferrari F40, Koenigsegg Jesko en de Ford Mustang die hij vol trots in zijn kamer heeft staan. ‘Ik word blij van het maken van dingen. Al die kleuren, blokjes en de hele puzzel om het passend te krijgen, vind ik tof! Het gaafste vind ik dat als het af is, dat men bijna niet kan zien dat het van Lego is. Dan heb ik het goed gedaan’, grinnikt Tiziano.

Lego is een Deense speelgoedfabrikant in gekleurde kunststofblokjes en -figuurtjes. Het familiebedrijf is de grootste speelgoedfabrikant van Europa en de op een na grootste van de wereld, na Mattel. Lego heeft al twee keer de prijs `Speelgoed van de eeuw’ gewonnen. De naam Lego refereert inmiddels niet alleen meer aan de fabrikant zelf. Maar is een tegenwoordig een soortnaam voor het speelgoed geworden. Het creëren met de welbekende blokjes, vergt wel enig wat tijd. 

Soms is Tiziano weken bezig met een object. Zo ligt er nog een mooi schaalmodel van de Notre dame op zijn kamer. `Dat gaat lang duren. Hele kleine stukjes en heel precies. In de herfstvakantie wil ik daar graag aan beginnen. Als iets af is, ben ik altijd reuzetrots!’, straalt Tiziano.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Hulpdiensten ingezet voor incident bij flat in Spijkenisse Actueel 12 uur geleden 2
Afbeelding
Brand op bovenverdieping van woning Actueel 14 uur geleden
Ook de Calandbrug is aan vervanging toe.
Extra geld voor onderhoud en vernieuwing infrastructuur maar niet alles is mogelijk Actueel 14 uur geleden
In 2022 was er net als dit jaar sprake van een dodelijk ongeval tussen een bus en een fietser.
Aanvullende maatregelen ter verbetering verkeersveiligheid Politiek 15 uur geleden
Afbeelding
Snuffelweek bij wijkcentrum Groenewoud Actueel 17 uur geleden
Ontdek het Rotterdam van Toen.
Een Kerst vol Herinneringen - Het Rotterdam van Toen Actueel 19 uur geleden

Uit de krant