Voor de tweede keer brengen Chinese leerlingen een bezoek aan de Ring van Putten. Foto: René Bakker.
Voor de tweede keer brengen Chinese leerlingen een bezoek aan de Ring van Putten. Foto: René Bakker.

Chinees bezoek op Ring van Putten

Actueel 1.694 keer gelezen

Spijkenisse – Op OSG de Ring van Putten zijn deze en volgende week 15 Chinese scholieren met twee van hun docenten Engels te gast. Vorige jaar ontving de school voor het eerst een delegatie van scholieren van dezelfde Huaiyin Middle School uit Huai'an, een voor Chinese begrippen kleine stad met ruim vijf miljoen inwoners, gelegen in de oostelijke provincie Jiangsu. Eind oktober vorig jaar brachten 15 scholieren van de Ring een tegenbezoek in China. De eerste contacten voor het uitwisselingsproject met de 450 kilometer van Shanghai gelegen school, werden in 2014 door een delegatie van docenten van de Ring van Putten gelegd.

De Chinese school maakte aan de hand van prestaties (cijfers, beheersing Engels) en motivatie een selectie van scholieren die naar Nederland mochten reizen. De kosten voor de reis worden door de ouders betaald. De 14 en 15-jarige leerlingen zijn ondergebracht in gastgezinnen van leerlingen van de Ring. Op school nemen de Chinese scholieren deel aan een project, waarbij een computergame ontworpen en gemaakt wordt. De Ring van Putten heeft internationalisering hoog in het vaandel staan. Leerlingen worden ook op Europees en mondiaal niveau voorbereid op een plek in de maatschappij.

Vorig jaar was er op de Spijkenisser scholengemeenschap een proef met het vak Chinees; dit jaar biedt de school het als eerste in Nissewaard als examenvak aan. De 20 leerlingen die het Chinees in hun pakket hebben, gaven vanmiddag aan de gasten een presentatie in de taal. De twee meegereisde en begeleidende Chinese docenten Engels, wonen op De Ring lessen Engels bij, maar gaan ook op bezoek bij andere (basis)scholen in Spijkenisse.

Buiten de school werden en worden nog toeristische uitstapjes gemaakt naar onder andere Rotterdam, Kinderdijk, de Zaanse Schans, Volendam, Amsterdam en het Rijksmuseum, waar werd meegedaan aan een workshop in de 'tekenacademie'. Morgen volgt een rondleiding bij de bloemenveiling in Naaldwijk, van daar uit een strandwandeling naar Madurodam en een bezoek aan de Maaslandkering. Volgende week donderdag vliegen ze terug naar huis. Dit najaar brengen wederom 15 Ring scholieren een tegenbezoek.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant