
Pff….. zomer
ColumnWe hebben er lang op moeten wachten. De winter, het voorjaar en het 1e deel van de zomer erg nat en nu eindelijk droog en warm. Naar de Olympische spelen gekeken? Die eindeloze botenparade met sporters en vooral met extreem veel regen. En de sluitingsceremonie met de hitte van de afgelopen dagen, zo snel slaat het om.
Wedden dat we weer klagen, dat het benauwd is of extreem warm. De verwachtingen zijn over de 30 graden. Leuk als je vakantie hebt, als je moet werken een stuk minder. Ook voor ouderen is het lastig zulke grote hitte. Hou daarom je oudere buurman/vrouw een beetje in de gaten. Er zijn ook mensen die er blij van worden. Eigenaren van strandtenten, campings, zwembaden. Kortom iedereen die in de recreatie en toerisme werkt en afhankelijk is van mooi weer.
Waar zeuren we over? Blijf lekker in eigen land en geniet, scheelt een stuk reizen en een bak geld. We kunnen komende weken toch moeilijk het eiland af. Tour de Femmes, Hartelbrug weken dicht. Er zijn plaatsen waar het koeler zal zijn, het strand, het Brielse meer en de Bernisse. Aan de rand van het zwembad of in de supermarkt. Waar je eindelijk met plezier naar binnen stapt en het nu niet erg is als je de 16e voor de kassa bent zolang je maar onder de airco staat.
Het is alweer half augustus, voor je het weet koelt het weer, gaat regenen en zitten we weer vlak voor de kerststress. Komen er weer voor 3 maanden winter met kou en nattigheid, gladheid, sneeuw en andere winterse ellende. Dan wens je weer dat het zomer is. Wat een gekke wezens toch die mensen; het is nooit goed. Bedenk wel in een klimaat met altijd dezelfde temperatuur verandert er niets. Hier is het fijn om in de winter de 1e sneeuwklokjes te zien. In het voorjaar alle bolbloemen en bloesem in de bomen. In de zomer vleermuizen te zien vliegen en in het najaar de appels en de druiven te zien rijpen en de bomen zien verkleuren. En met kerst te hopen dat het juist op die dagen gaat sneeuwen. Zo blijft er wat te hopen over. Ik wens iedereen hele prettige zomerse dagen waar we met plezier op terug kunnen kijken.
Fred Lorsheijd















