
Vrijwilliger in de spotlights
AlgemeenIn deze rubriek gunnen we de lezer een spreekwoordelijk kijkje in de keuken bij een vrijwilliger. Vrijwilligers die zich vaak door weer en wind onvoorwaardelijk inzetten, voor hun organisatie, club, vereniging of een goed doel. Niet voor niets noemt men vrijwilligers `het onzichtbare goud’. Vaak wordt zich onterecht te weinig beseft, dat bij de meeste grote evenementen de vrijwilligers de grote drijfkracht zijn van het geheel. Middels deze rubriek hopen we dat deze bijzondere mensen een gezicht krijgen én gunnen we hen dit moment van aandacht. Deze week is het de beurt aan Ineke Huizer om zichzelf voor te stellen.
Ineke is 69 jaar jong en is woonachtig in Spijkenisse. Sinds november 2016 doet zij maar liefst twee dagdelen per week vrijwilligerswerk in het Spijkenisse Medisch Centrum. `Het mooiste aan vrijwilligerswerk vind ik dat je echt iets voor een ander kunt betekenen, vaak zelfs al met een klein gebaar. Ik denk dat dat toch wel dé inzet en waarde van een vrijwilliger is. Zo hebben we vaak hele leuke gesprekken met een patiënt en dat geeft hen ook weer een ander gevoel over een bezoek aan het ziekenhuis’, vertelt Ineke bevlogen.
Sinds mei 2023 is Ineke coördinator van de vrijwilligers geworden. Een rol die haar op het lijf geschreven is. Ze geniet van de diverse facetten als organiseren, coördineren maar tegelijk van het gevoel van saamhorigheid met de collega’s en de verbondenheid met de mensen in het ziekenhuis. `Het verloop van de vrijwilligers is klein in het SMC. Sommige dames doen al meer dan 20 jaar dit werk. Uiteraard zijn we daar best trots op. Waarschijnlijk komt dit omdat het zó ontzettend leuk en dankbaar werk is’, zegt Ineke trots
Wanneer een patiënt - en trouwens ook het personeel van het ziekenhuis, na afloop zegt blij te zijn met de hulp dan weten de vrijwilligers dat hun werk gewaardeerd wordt. Hierdoor gaat deze hechte groep aan vrijwilligers aldaar met een goed gevoel weer naar huis. Als vrijwilliger op deze dynamische plek, kun je écht een verschil maken zo vindt Ineke. Een vriendelijk praatje en een luisterend oor helpt enorm bij patiënten die in een spoedsituatie naar het ziekenhuis moeten! Het betreft zeker geen eentonige job voor dit team. Zo zijn ze te vinden op het spoedplein waar ze de kasten bijvullen met beddengoed en de karren met o.a. naalden verband en pleisters. Daarnaast hebben ze contact met de patiënten en proberen ze op hun gemak te stellen. Bij de patiëntenbegeleiding worden patiënten die daar zelf niet toe in staat zijn naar de poli’s gehaald en gebracht. De vrijwilligers wijzen ze patiënten de weg en beantwoorden allerlei soorten vragen. `Daarnaast is er ook een koffiekar die in de ochtend en de middag door vrijwilligers bemand wordt. Met deze kar gaan we langs bij de poliklinieken om een lekker bakkie koffie of chocolademelk te schenken voor de patiënten. We kunnen zelfs een kopje bouillon klaarmaken voor patiënten die zitten te wachten’, aldus Ineke















