Er zijn tegenwoordig ook herbruikbare boterhamzakjes.
Er zijn tegenwoordig ook herbruikbare boterhamzakjes. Foto: Sjors Massar

Broodtrommel moet comeback maken in het straatbeeld

Algemeen

Nu de zomervakantie weer ten einde is en de meeste mensen weer naar school en werk gaan, deed Stichting Nederland Schoon onderzoek naar de lunchgewoontes van Nederlanders en met name hoe zij de lunch verpakken. 

Aan het onderzoek deden 1.171 mensen mee. Brood is nog steeds de favoriete lunch van Nederlanders, geeft 84% aan en precies de helft (50%) neemt dit altijd mee in een lunchbox. Dat de andere helft van de Nederlanders géén lunchbox meeneemt komt o.a. door de ruimte die het inneemt in de tas, het gemak van geen leeg bakje mee terug hoeven nemen of omdat het simpelweg een gewoonte is om het in een boterhamzakje of andere eenmalige verpakking te doen. Nederland Schoon ziet dus graag comeback van de lunchbox in het straatbeeld om zo afval te voorkomen. Meer dan 55% van de mensen die geen herbruikbaar alternatief meeneemt, geeft namelijk aan wél bereid te zijn om over te stappen. Daarnaast neemt 81% van de basisschoolleerlingen nog altijd een broodtrommel mee versus nog maar 50% van de werkenden. 

Om leerlingen vroegtijdig al bewust te maken over het belang van hergebruik en de gevolgen van het gebruik van eenmalige verpakkingen, biedt Nederland Schoon nu ook educatiemateriaal aan. Opvallend is dat een herbruikbare (water)fles wel al genormaliseerd blijkt te zijn. 77% van degenen die aangeven zelf drinken als water mee te nemen naar school of werk, doet dit in een herbruikbare (water)fles. Voor meer informatie over de campagne, zie: www.supportervanschoon.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Hoe ervaar jij lopen in jouw gemeente? Deel je ervaring met de Nederlandse Voetgangersmonitor Actueel 14 uur geleden
Afbeelding
Parallelbaan A15 richting Europoort dit weekend niet afgesloten Actueel 15 uur geleden 9
Afbeelding
Voorstel voor lagere energieprestatievergoeding naar Raad van State Actueel 16 uur geleden
Afbeelding
Bijzondere kunstexpositie van Stichting Dogma in het gemeentehuis van Voorne aan Zee Actueel 18 uur geleden
Foto: PR
Unieke filmvoorstelling van ‘De 45’ op gevel Voorstraat Actueel 20 uur geleden 1
De Maasboulevard gezien vanaf Hoogvliet.
Nissewaard Lokaal Vitaal: Maasboulevard Actueel 22 uur geleden

Uit de krant