Privéfoto.
Privéfoto.

Eend Guus is weer thuus

Actueel 611 keer gelezen

Hekelingen – Eend Guus is weer thuus. Nadat hij dinsdagavond met zijn baasje Sam Pronk uit Hekelingen in RTL Late Night verscheen was de eenjarige Indische loopeend gisteren in de achtertuin in z'n badkuip een dagje aan het bijkomen van alle drukte.

Een jaartje geleden kreeg de twintigjarige Sam na een gewonnen weddenschap haar bijzondere huisdier van haar vriend cadeau. 'Ik was al van kleins af aan gek van eenden', vertelt Sam. 'We zochten Guus uit bij een fokker in Katwijk toen hij nog maar een paar dagen oud was. Het ging gelijk goed, ook met onze andere huisdieren: de kippen, konijnen hamster en honden.' Sam gaat geregeld met haar maatje op stap. Hij rijdt mee in een mandje op de fiets of ze gaan een stukje wandelen in de buurt. Op een nabij gelegen veldje krijgt Guus 'een soort van' vliegles. 'Ik sta dan met m'n armen te wapperen en Guus vliegt dan een stukje, op zo'n anderhalve meter boven de grond. En hij komt weer terug ook, want hij luistert goed,' vertelt de goedlachse inwoonster van het dorp aan het Spui.

Eigen account
Guus heeft een eigen instagram account, waarop zijn baasje elke dinsdag een nieuwe foto van Guus, in een nieuwe outfit, plaatst (trendy duck tuesday). Ze maakt de kleding voor haar fotomodel zelf op een eveneens zelfgemaakte (eenden)paspop. Alleen voor de foto krijgt Guus wekelijks zijn outfit even aan. 'Hij blijft precies een minuutje stilzitten, omdat hij weet dat hij daarna mais krijgt', vertelt Sam. Tot dinsdagavond had Guus 500 'volgers'. Dinsdagochtend werd ik opeens gebeld door het AD en Late Night en verscheen er een stukje in Metro en toen ging het snel … ; sinds gisteren heeft Guus er opeens 1000 volgers bij! Dat Guus niet de netste huisgenoot in huize Pronk is, 'hij poept de hele dag door en overal', zorgt ervoor dat hij meestal met de andere huisdieren in de tuin of in z'n zwembad doorbrengt. 'Soms mag hij wel even binnen om lekker te kroelen.' Een Indische loopeend zoals topmodel Guus, kan zo'n tien jaar oud worden. Sam hoopt nog vele wandelingetjes met haar gezellige maatje te maken. Sam en Guus zijn te volgen op Instagram @guustheduck

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant