Lansingerland geeft ‘rolmodel’ Chantal Blaak gemeentelijke erepenning | GrootNissewaard.nl
<SCRIPT SRC="//secure.adnxs.com/ttj?id=5226283&cb=[CACHEBUSTER]&referrer=grootnissewaard.nl&pubclick=[INSERT_CLICK_TAG]&postcode=320" TYPE="text/javascript"></SCRIPT>
Logo grootnissewaard.nl
Foto: Erik van Leeuwen

Lansingerland geeft ‘rolmodel’ Chantal Blaak gemeentelijke erepenning

  •   151 keer gelezen   Actueel

Bergenschenhoek - Honderden inwoners van Lansingerland zijn woensdag afgekomen op de huldiging van Chantal Blaak, die in het Noorse Bergen wereldkampioen op de weg werd. De inwoonster van Berkel (27) werd door burgemeester Pieter van de Stadt een 'rolmodel' voor de jeugd genoemd. Blaak kreeg vanwege haar voorbeeldfunctie de zilveren erepenning van de gemeente Lansingerland.

Door Erik van Leeuwen

Blaak werd niet alleen gehuldigd door de gemeente Lansingerland, maar ook door de gemeente Nissewaard. Zij woonde tot een ruim jaar geleden in Zuidland, waar zij als boerendochter opgroeide en de basis legde voor haar fraaie wielercarrière.

Burgemeester Pieter van de Stadt sprak lovende woorden over Blaak, die hij roemde vanwege haar doorzettingsvermogen. 'Halverwege de koers ben je gevallen, maar je bent ook gewoon weer doorgaan. Dat ben je ten voeten uit. Die mentaliteit past ook bij onze gemeente, onze regio. De mentaliteit van geen woorden, maar daden. Je bent een rolmodel voor onze jeugd. Het is een uitzonderlijke prestatie om in zo'n grote sport wereldkampioen te worden.'

Blaak kreeg van Van de Stadt ook nog een eigen wielershirt van de gemeente Lansingerland, in de kleuren rood, groen en wit. Zelf herhaalde de kersverse wereldkampioene dat zij dacht dat haar wedstrijd over was toen zij 68 kilometer voor de finish tegen het asfalt ging. 'Ik ben opgestaan en heb snel de knop weer omgezet.'

Het feit dat ze eerder in de week de wereldtitel met haar ploeg had gemist (zilver) maakte Blaak extra gefocust voor de individuele wegwedstrijd, vertelde ze. 'Ik had de kans tussen die twee wedstrijden even naar huis te gaan. Ik heb twee nachten slecht geslapen, maar door die teleurstelling was ik extra gemotiveerd. Vervolgens viel alles op zijn plaats.'

Haar vriend Lars van den Broek werd tijdens de huldiging ook op het podium gehaald. Hij 'bekende' dat hij tijdens de gouden race van zijn vriendin niet in Noorwegen was. 'Ik heb een eigen wielerkledingmerk en was zaterdag net op de weg terug uit Italië van een fietsreis met honderd Rotterdamse ondernemers. Ik heb de koers op mijn mobiel bekeken. Ik was mijn internetbundel aan het bijkopen en bijkopen, maar dat kon op een gegeven moment niet meer. Michael Boogerd belde mij en heeft verslag gedaan van de laatste kilometers.'


<SCRIPT SRC="//secure.adnxs.com/ttj?id=5226283&cb=[CACHEBUSTER]&referrer=grootnissewaard.nl&pubclick=[INSERT_CLICK_TAG]&postcode=320" TYPE="text/javascript"></SCRIPT>
Meer berichten
<SCRIPT SRC="//secure.adnxs.com/ttj?id=9768103&size=160x600&promo_sizes=120x600&cb=[CACHEBUSTER]&promo_alignment=center&referrer=grootnissewaard.nl&pubclick=[INSERT_CLICK_TAG]&postcode=320" TYPE="text/javascript"></SCRIPT>

Adverteren op tv? Mail ons!

<SCRIPT SRC="//secure.adnxs.com/ttj?id=5226285&cb=[CACHEBUSTER]&referrer=grootnissewaard.nl&pubclick=[INSERT_CLICK_TAG]&postcode=320" TYPE="text/javascript"></SCRIPT>