Afbeelding
Foto: Foto-OK.nl

Waterland ontmoet Hekelingen: een busbaan vol gezelligheid!

Actueel 269 keer gelezen

Wat krijg je als je twee buurten met elkaar verbindt, een busbaan afsluit en daar 30 kramen, vier foodtrucks en zo’n 750 bezoekers op loslaat? Een enorm gezellige braderie!

Op zaterdag 26 september, tijdens Burendag, vond de allereerste editie plaats van ‘Waterland ontmoet Hekelingen’. Een bijzondere samenwerking tussen de twee Buren: Bewonersgroep Waterland en Dorpsvereniging Hekelingen.Het decor was misschien wel net zo bijzonder als het evenement zelf: de busbaan, de weg die Waterland en Hekelingen met elkaar verbindt, werd voor één dag omgetoverd tot een gezellige braderiestraat.

De officiële opening werd verricht door wethouder Postma, waarna het publiek zich al snel tussen de kramen verspreidde. En dat waren er nogal wat! Zo’n 30 kramen stonden klaar met voor ieder wat wils. Van Molen De Arend uit Zuidland en Bloemen op de Dijk tot verschillende inwoners uit onze gemeente die hun leukste snuisterijen, creaties en koopjes aanboden. Ook de jongste ondernemers waren van de partij. Verschillende kinderen hadden hun kleedje neergelegd en probeerden hun speelgoed en andere spulletjes aan de man en vrouw te brengen. Wie weet liep er zomaar een toekomstige marktkoopman, ondernemer of CEO rond!

Maar er was meer dan alleen struinen en snuffelen. De Dierenambulance was aanwezig, Groei & Bloei verzorgde een leuke workshop en met de sportieve activiteit van RO Sports konden bezoekers ook hun benen even aan het werk zetten. En over benen gesproken… die moesten natuurlijk ook af en toe richting de foodtrucks! Met maar liefst vier foodtrucks was er volop keuze voor de inwendige mens. Zo zorgden onder andere Crêpe Diem en Freddy’s IJs ervoor dat niemand met een lege maag of zonder zoete verleiding naar huis hoefde.

Het resultaat? Naar schatting 750 bezoekers wisten de weg naar de busbaan te vinden. De busbaan, die normaal gesproken vooral bedoeld is om van A naar B te komen, bleek deze zaterdag vooral een prima plek om eens lekker te blijven hangen. Er werd gesnuffeld, gekocht, gegeten, gelachen en vooral heel veel gezellig gekletst. En dat was precies waar het om draaide: ontmoeten. Waterland en Hekelingen hebben elkaar deze Burendag letterlijk en figuurlijk opgezocht. De eerste editie van ‘Waterland ontmoet Hekelingen’ heeft laten zien hoeveel energie, creativiteit en gezelligheid er in onze buurten zit wanneer je de handen ineenslaat. De kramen zijn inmiddels weer verdwenen, de busbaan is weer gewoon doorgaans fietspad en de laatste ijsjes zijn waarschijnlijk inmiddels op. Maar één ding weten we inmiddels zeker: Waterland en Hekelingen ontmoeten elkaar graag, beter een goede buur dan een verre vriend. Dus… wordt vervolgd? Tot volgend jaar!!

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant