.
. Foto: PvdA

Roep om snelheidsremmende maatregelen Abbenbroek

Politiek 1.368 keer gelezen

Abbenbroek - Tijdens de Commissie Leefomgeving afgelopen woensdag heeft PvdA-raadslid Geert de Vries aandacht gevraagd voor de aanhoudende overlast van hardrijdend verkeer op de Oudelandsedijk in Abbenbroek. 

Bewoners langs deze weg klagen al langere tijd over te hoge snelheden en hebben verzocht om doeltreffende snelheidsremmende maatregelen. Hierbij geven zij nadrukkelijk aan dat verkeersdrempels geen optie zijn, aangezien veel woningen in het gebied niet onderheid zijn. Volgens De Vries zijn er al enkele maatregelen getroffen, zoals waarschuwingsborden met de tekst “Hou je aan de limiet, check wat vaker je snelheid” en een digitaal snelheidsbord. Ondanks deze inspanningen constateren bewoners dat de snelheidsovertredingen nog steeds een groot probleem vormen.

Hoewel de Oudelandsedijk in beheer is van het waterschap, roept De Vries het college op om samen met bewoners te onderzoeken welke maatregelen wél effectief kunnen zijn om de verkeersveiligheid te verbeteren. In reactie op de vraag gaf de wethouder aan dat hij weinig invloed heeft op de situatie, omdat het beheer bij het waterschap ligt. Wel zegde hij toe om dit onderwerp aan te kaarten tijdens het overleg tussen de buurgemeenten en het waterschap.

De PvdA blijft zich inzetten voor een veilige woonomgeving en zal de ontwikkelingen rondom dit onderwerp nauwlettend blijven volgen. ‘Het is belangrijk dat we samen met bewoners en verantwoordelijke partijen naar een oplossing zoeken die écht werkt’,  aldus Geert de Vries.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
FNV: Grote manifestatie Zuiderpark Rotterdam tegen kabinetsplannen afbraak sociale zekerheid Actueel 22 uur geleden
Wethouder Hamerslag gaf het goede voorbeeld
Het trimparcours in Zuidland is officieel geopend Actueel gisteren
Afbeelding
PANG! Weg zijn alle deelne-mers van de fiets4daagse! Actueel gisteren 10
Afbeelding
Nachtelijke afsluitingen Botlekbrug Verkeer gisteren
Download de app van Groot Nissewaard via: https://www.grootnissewaard.nl/app
Nieuws dat met je meereist Actueel 25 jun, 17:51
Afbeelding
Scholieren Penta presenteren onderzoeken aan de gemeente Nissewaard Actueel 25 jun, 14:00

Uit de krant