Afbeelding

Lezing Leo van der Molen in Museum Den Briel

donderdag 8 oktober 2026 19:30

De GRATIS lezing wordt gegeven in de raadzaal van het Oude Stadhuis/museum, Markt 1, Brielle en vangt aan om 19.30 uur. Inloop met koffie/thee om 19.00 uur.

De lezing heeft als titel: De Martelaren van Gorcum

Maand van de Geschiedenis De lezing vindt plaats in het kader van het landelijke evenement Maand van de Geschiedenis dat jaarlijks in oktober wordt gehouden. Het thema dit jaar is: Lichaam en Geest.

De Martelaren van Gorcum Met de Martelaren van Gorcum worden de 19 katholieke geestelijken bedoeld die op 9 juli 1572 door de Watergeuzen in een turfschuur even buiten Brielle vanwege hun geloof zijn gemarteld en opgehangen. Op die plaats is ter nagedachtenis aan hen eerst een houten kapel gebouwd, later vervangen door de stenen Bedevaartskerk. Elk jaar worden de martelaren met een nationale bedevaart herdacht. De ophanging is uitgebeeld in vele prenten en schilderijen, onder welke de schildering door Cesare Fracassini uit 1867, behorend tot de vaste presentatie in de Vaticaanse Musea, Vaticaanstad.

Leo van der Molen De spreker Leo van der Molen is historicus en sedert jaren als rondleider verbonden aan zowel Historisch Museum Den Briel als de Bedevaartskerk in Brielle, behorend tot het Bisdom Rotterdam.

Aanmelden is nodig vanwege het beperkte aantal zitplaatsen en uitsluitend mogelijk via: info@historischmuseumdenbriel.nl