Stemmen in Nissewaard
zaterdag 14 september 2024 10:30
Tijdens Open Monumentendag organiseert Stichting Cultuur in Nissewaard het festival Stemmen in Nissewaard. Tijdens dit evenement staat de menselijke stem centraal in muziek, voordracht en een kindervoorstelling. In maar liefst zes monumentale locaties in Nissewaard worden activiteiten georganiseerd.
Fietsroute Stemmen In Nissewaard 14 september
Festival met optredens van vocale kamermuziek, cabaret, singer-songwriters en dichters.
10.30-11.15 Simonshaven, Hervormde Kerk, Lageweg 1,
RAQUEL KURPERSHOEK TRIO
Lyrische flamenco met onderhuids vuur
Zangeres Raquel Kurpershoek uit Huelva in Zuid-Spanje heeft ondanks haar jeugdige leeftijd een uitgesproken eigen opvatting van de flamenco. Met een flamencodanslerares als moeder en een kunsthistoricus als vader groeide Raquel op in een huis vol kunst. Vandaar dat ze al van jongs af aan het liefst de hele dag bezig is met muziek. Het kenmerkende rafelrandje aan haar stem dankt ze aan de pure, onversneden flamenco waar ze al sinds haar vroegste jeugd vooral naar luistert, maar als zangeres gaat ze toch liever haar eigen weg en kiest ze voor een meer lyrische en melodieuze benadering. In 2022 bracht Raquel haar debuutalbum Nizami’ uit, dat geïnspireerd is door de liefdesverhalen van de middeleeuwse Perzische dichter-filosoof Nizami Ganjavi (1140 - 1202), zoals beschreven in het boek “De zeven wijze prinsessen”. Tijdens dit concert neemt Raquel het publiek mee op een reis door deze verhalen in een intieme dialoog met piano en percussie.
12.00-12.45 Abbenbroek, Hersteld Hervormde Kerk, Kerkplein 11,
CHANNA MALKIN & MAYA FRIDMAN ‘TREE OF LIFE’
Vocale muziek uit de Joodse religieuze traditie
Musicus, medium, priesteres. Voor Maya Fridman (1989) betekenen deze woorden nagenoeg hetzelfde. Muziek is magie, vindt ze. Als uitvoerder neemt ze het publiek graag mee naar die andere, bijzondere wereld. Zo maakt ze van elk concert een bijna religieus ritueel. In 2019 won ze de Dutch Classical Talent Award, een graadmeter voor muzikaal meesterschap. “Hier was een celliste die meer in haar mars had dan het geijkte repertoire”, vond de pers
‘Tree of Life’ is een muzikale vertelling geïnspireerd op de tien sefirot van de Tree of Life, de spirituele principes uit de Joodse religieuze traditie. Maya’s Friedman’s nieuwe compositie weerspiegelt de geleidelijke ladder van spirituele ontwikkeling die de Tree of Life symboliseert. Zij gebruikt hiervoor de schitterende Perzische poëzie van Rumi, vertolkt door sopraan Channa Malkin, die in 2019 op het festival Stemmen In Nissewaard stond met gitarist Izhar Elias in het aangrijpende programma ‘Songs of Love and Exile’.
Waar kun je lunchen tijdens Stemmen In Nissewaard?
- Koffie, thee, gebak en broodjes bij de Hersteld Hervormde Kerk in Abbenbroek
- Luxe driegangen lunch in De Hoeksack Heenvliet (€ 20,-). Vooraf reserveren via T 0181-661395
13.00-14.00 Heenvliet, De Hoecksack, Markt 9,
IVO GLEEMAN
Eigenzinnige singer-songwriter
Ivo Gleeman is een vrijzinnige “one-man band” uit Nederland.
Zijn muziek is het beste te omschrijven als een multi-instrumentale combinatie van folk, rock, blues en pop. Met zijn onderscheidende twaalfsnarige gitaar, footdrums en zang geeft hij energieke optredens. Zo heeft hij in het verleden gespeeld met onder meer Moke, Eddy Zoey en Ellen Ten Damme en toert hij jaarlijks door Ierland gecombineerd met inspirerende schrijf sessies. Als leuke uitstap is hij ook twee seizoenen Jurylid geweest van het succesvolle programma “All Together Now” op RTL 4. Zijn laatste single “Far Away” is een energieke song die gaat over zijn reislust. Ga naar Spotify of iTunes en beluister zijn nieuwe single “Far Away”.
14.30-15.15 Geervliet, Onze Lieve Vrouwekerk, Kerkplein 7,
JOOP & JESSICA
Uniek afscheid van ‘Het Succesvolle Duo’
De legendarische liedjeszanger Joop Visser komt samen met zijn kompaan zangeres Jessica van Noord voor een slotoptreden naar Geervliet tijdens deze Open Monumentendag. Zij zijn ook een soort monument. In zijn jonge jaren schreef hij de onsterfelijke Jaap Fischer liedjes die nog steeds populair zijn bij een hele generatie. Later schreef hij onder de naam Joop Visser een compleet nieuw repertoire. Hij nam 8 cd’s op met Joop Visser liedjes. Toen hij zo’n beetje wilde stoppen met optreden om een gevierd schrijver te worden, liep hij Jessica tegen het lijf en begon hij enthousiast aan zijn derde periode. Sinds 2002 zingen en spelen ze zijn liedjes tweestemmig en met veel plezier.
Joop en Jessica bestaan ruim 20 jaar als ‘ Succesvol Duo’, hebben samen 4 cd’s gemaakt en treden bij gelegenheid en op uitnodiging op. Zo komen zij aan het einde van hun carrière op verzoek naar Geervliet. De liedjes van Joop zijn zowel scherp als romantisch, maatschappijkritisch, ongekend grappig en nodigen uit tot meerstemmige samenzang. U kunt een aantal liedjes vinden op YouTube, o.a. het inmiddels bekende lied: ‘Onze Jan is Manager geworden.’ Joop Visser is de maestro van het Nederlandstalige chanson en voor velen een inspiratiebron met zijn onnavolgbare teksten. Het repertoire is breed, bestrijkt vele gebieden van het leven en blijft actueel. Kortom: ‘Joop en Jessica’, voor de kenners een must, voor de onwetenden een kans om dit unieke duo nog een laatste maal mee te maken.
16.00-16.45 Spijkenisse, Galerie RAR, Noordeinde 7
JOOST OOMEN
Veelzijdig woordkunstenaar en performer
Joost Oomen (1990) is dichter, schrijver, drummer en performer. Hij publiceerde de bundels Vliegenierswonden en De stort, de novelle De zon als hij valt en de vinylsingle Joost Oomen. Joost Oomen was zowel huisdichter van de Rijksuniversiteit Groningen als stadsdichter van Groningen en won in 2011 het Hendrik de Vriesstipendium voor nieuwe literatuur. Naast dichter is Oomen ook actief als organisator van Kantoorpoëzie, Dichters in de Prinsentuin en Explore the North en als schrijfdocent voor het basis- en voortgezet onderwijs. Werk van Oomen verscheen in Revisor, hard/hoofd, samplecanon en Kluger Hans. Oomen trad onder andere op bij Crossing Border, Dichters in de Prinsentuin, Boekenbal voor de Lezers, Wintertuin, Sunsation, Oerol, Lowlands en het Gedichtenbal. In zijn vrije tijd is Oomen onderdeel van het literaire DJ-collectief Team KTW.
Extra: kinderprogramma
10.30 uur: Boekenberg Spijkenisse, Markt 40
MASKERMEIDEN, ‘HEY WOLLIE!’ (2+)
Beeldende voorstelling voor peuters
Deze peutervoorstelling neemt de allerkleinsten mee op ontdekkingstocht, vanaf het prille ochtendgloren tot het moment dat de nacht valt. De Maskermeiden, met nieuwsgierigheid als kompas, stappen in een wereld vol wollige spullen. Wat is dat voor kleed? Zijn dat een neus en twee ogen? En daar, tijdens de ontdekkingstocht, verschijnt Wollie voor hun neus. Een groot wollig figuur dat net zo verward lijkt als zijzelf. Want Wollie moet ook ontdekken wie hij is. Waarom heeft hij voeten? Waarom is hij zo groot? En wie is dat meisje die naar hem staat te zwaaien?
Als kers op de taart komt er ook een robothond tevoorschijn. Dit alles zorgt voor een vrolijk feest van verwondering en ontdekking, waarbij Wollie en de robothond uiteindelijk vriendschap sluiten en samen de voorstelling dansend afsluiten.
HEY Wollie (2+) is een beeldende voorstelling waarin gesproken woorden bewust achterwege worden gelaten, omdat de Maskermeiden begrijpen dat jonge kinderen taal nog niet volledig beheersen. In plaats daarvan gebruiken ze beeldende en zintuiglijke elementen om te communiceren en de peuters mee te nemen op een betoverende reis vol fantasie.
Aanmelden via de agenda op www.bibliotheekdeboekenberg.nl
