
Genoeg is Genoeg!
Genoeg is genoeg!', aldus Geert Wilders.
Nederlanders worden volgens hem als tweederangsburgers behandeld en gediscrimineerd. Dus gaat hij aangifte doen tegen Mark Rutte wegens discriminatie van Nederlanders. Rijksvoorlichtingsdienst wil niet reageren op zijn plan, dus doe ik dat maar.
Volgens het College voor de rechten van de Mens is de definitie van discriminatie: 'het ongelijk behandelen, achterstellen of uitsluiten van mensen op basis van (persoonlijke) kenmerken.'
Op basis van bovenstaande definitie ben ik het eindelijk een keer eens met Geert! Vooral die ongelijke behandeling van Nederlanders moet een keer ophouden! Ik zal ons standpunt kracht bijzetten met het benoemen van een paar recente en dagelijkse gevallen van gediscrimineerde Nederlanders.
Mevrouw Izat werkt bij de Rotterdamse politie. Neemt aangiften via een videoverbinding in ontvangst en verwerkt deze. Mocht dit tot voor kort niet in haar politie-uniform doen omdat ze een hoofddoek draagt. Politie-uniform in combinatie met hoofddoek mag volgens de politierichtlijnen niet, maar volgens de uitspraak van het College voor de rechten van de Mens is dit ongelijke behandeling en dus discriminatie. Nota bene van een Nederlandse politieagente!
Meneer Henriquez sloeg in 2015 tijdens een Haags festival dreigende taal uit, verzette zich bij zijn aanhouding, werd hardhandig door politieagenten naar de grond gewerkt en overleed hierbij. De rechter oordeelde deze week dat de Arubaan, en dus Nederlander, niet door toedoen van een nekklem of politiegeweld was overleden, maar door acute stress. De (onnodige) mishandeling door de agenten werd door de rechter weliswaar erkend, maar de dienders werden verrassenderwijs volledig vrijgesproken. Burgers als u en ik zouden hiervoor toch veroordeeld worden? In mijn optiek is óók hier sprake van ongelijke behandeling.
En wat te denken van alledaagse voorbeelden van Nederlandse Turken, Marokkanen of Surinamers die bij het solliciteren niet worden uitgenodigd omdat ze Yilmaz, Ahmadi of Biharie als achternaam hebben? Of kent u deze nog? Die bekende Zwolse rapper met Surinaams bloed die door de politie van de weg werd geplukt omdat zijn nieuwe auto niet matchte met zijn profiel en afkomst? Dit zijn toch allemaal gevallen van ongelijke behandeling?
En dus heeft Geert deze keer groot gelijk en sta ik aan zijn zijde. Iedere Nederlander die zich gediscrimineerd voelt roep ik dan ook op zich uit te spreken op het meldpunt van Geert om hem te ondersteunen in zijn aangifte tegen Mark.
Genoeg is Genoeg!
J.