
Waterschapsbelasting binnenkort op de mat
Deze maand stuurt belastingkantoor SVHW in opdracht van waterschap Hollandse Delta de aanslagen voor de waterschapsbelasting 2018.
Door uw bijdrage voert het waterschap verschillende taken voor u uit: zij zuiveren in Zuid-Holland zuid het afvalwater van huishoudens en bedrijven, zorgen voor veilige dijken en duinen, voor voldoende en schoon water in sloten en plassen en ook voor veilige wegen en fietspaden buiten de bebouwde kom. Om alle werkzaamheden in 2018 uit te voeren, heeft het waterschap 149,4 miljoen euro aan belastingopbrengsten nodig.
Soorten waterschapsbelasting
Er zijn verschillende soorten waterschapsbelasting. Aan elke waterschapstaak is een aparte belasting verbonden.
De zuiveringsheffing en verontreinigingsheffing zijn voor het zuiveren van het afvalwater.
Met de watersysteemheffing houdt het waterschap het water in sloten en singels schoon (en op peil) en wordt het onderhoud van de dijken betaald. Ook de maatregelen om wateroverlast of verdroging te voorkomen worden hiervan betaald.
De wegenheffing wordt ingezet voor de wegen die door het waterschap onderhouden worden. Dit zijn de wegen buiten de bebouwde kom, met uitzondering van de provinciale wegen en de rijkswegen. Op het eiland van Dordrecht heeft het waterschap geen wegentaak.
Het aanslagbiljet is gewijzigd. Voortaan ontvangen veel huishoudens en bedrijven gecombineerde aanslagbiljetten, met daarop de aanslagen van o.a. waterschap en gemeente.
Veel gestelde vragen
Wie meer wil weten over de belastingaanslag vindt antwoorden op de website van het SVHW. Door bij "Mijn SVHW" in te loggen met DigiD kan iedereen zijn persoonlijke aanslag digitaal bekijken en online makkelijk en snel zijn belastingzaken regelen. Liever telefonisch contact? Het SVHW is te bereiken op telefoonnummer (0186) 577 222 of (0800) 02 00 873. Van maandag 12 februari t/m vrijdag 2 maart verruimt SVHW de telefonische openingstijden en is dan bereikbaar op maandag t/m donderdag van 8.30 uur tot 18.00 uur en op vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur.
-
Opnieuw winst voor de ploeg uit Hekelingen
18:00
1
-
Snuffelen aan tennis
15:45
-
Dames Bernisse koploper
15:00
-
Kabinet verkort geldigheidsduur tijdelijke asielvergunning
13:30
-
SC Botlek scoort half dozijn treffers tegen Piershil
12:56
-
Zorgen om normalisering xtc-gebruik
12:00
-
Win kaarten voor Hamlet de familievøørstelling
1 dag geleden
3
-
Erasmusspeld voor Henk den Haan
1 dag geleden
1
-
Stankcode 1 voor Rijmondgebied
1 dag geleden
1
-
Inspecties: RvdK heeft onvoldoende zicht op veiligheid kinderen op wachtlijst
1 dag geleden
1
-
Maaswijk opgeschrikt door steekpartij
2 dagen geleden
26
-
Update: Spijkenisserbrug gestremd door aanrijding
2 dagen geleden
54
-
Ik word zo een drankorgel!
2 dagen geleden
1
-
Aangevraagde en verleende vergunningen
2 dagen geleden
-
Max wil graag jouw huis bewaken
2 dagen geleden
3
-
Veiligheidswaarschuwing Terugroepactie Trek Dublin en Diamant 247 fietsen
2 dagen geleden
-
Molens Zuidland en Abbenbroek uit de steigers
2 dagen geleden
-
Update: Wederom storing aan Botlekbrug
2 dagen geleden
3
-
Circulaire ondernemers krijgen hulp om door te breken
2 dagen geleden
-
Rookvrije omgeving nu zichtbaar bij sportclubs in Nissewaard
3 dagen geleden
3
-
Rozen en muziek tijdens de koopavond
3 dagen geleden
2
-
1500 kilo cocaïne onderschept en douanier aangehouden
3 dagen geleden
-
RvdK houdt onvoldoende toezicht op werk jeugdreclassering
3 dagen geleden
1
-
Nar Nina
3 dagen geleden
Nieuwsoverzicht
-
Opnieuw winst voor de ploeg uit Hekelingen
18:00
1
-
Snuffelen aan tennis
15:45
-
Dames Bernisse koploper
15:00
-
Kabinet verkort geldigheidsduur tijdelijke asielvergunning
13:30
-
SC Botlek scoort half dozijn treffers tegen Piershil
12:56